top of page

Witaj!

razem-crop.png

"Psy nie są całym naszym życiem, ale sprawiają, że nasze życie jest całe"

Roger Caras

W pracy ze zwierzętami mam ponad dwudziestoletnie  doświadczenie. Przez ten czas zdążyłam wypróbować wiele metod szkoleniowych, spotkałam się z rozmaitymi przypadkami a co najważniejsze uczyłam się od różnych specjalistów. Dzięki temu teraz mogę kompleksowo podchodzić do pracy nad relacją pies-opiekun.

Moją naczelną zasadą jest kształtowanie relacji, która będzie przyjemna dla obydwu stron. Komfort zwierzęcia stawiam na pierwszym miejscu podczas całego procesu szkolenia . Ze względu na to, pracuję tylko metodami pozytywnymi, które dobieram i modyfikuję z uwzględnieniem potrzeb właściciela i możliwości psa.

"Możemy człowieka ocenić po tym, jak traktuje zwierzęta."

Immanuel Kant

Moja przygoda z pracą ze zwierzętami zaczęła się od kontaktu z końmi. Od dobrych 20 lat praca z tymi niesamowitymi zwierzętami zajmuje dużą część mojego życia. Obecnie najbardziej skupiam się na pracy z moim koniem oraz nauczaniu jazdy konnej dzieci i dorosłych.

W pewnym momencie w moim domu rodzinnym pojawił się pierwszy pies - mix dalmatyńczyka z owczarkiem niemieckim. Z Timkiem pracowaliśmy nad sztuczkami, dużo spacerowaliśmy i po prostu byliśmy razem. Nie był on prostym psem ale dzięki temu nauczył mnie naprawdę dużo.

Obecnie mam wymarzonego owczarka australijskiego. Od szczeniaka dużo z nim pracowałam nad sztuczkami, posłuszeństwem, ale przede wszystkim spędzaliśmy wspólnie czas. 
Teraz spełniamy się sportowo - startujemy w zawodach dogfrisbee, trenujemy agility. Ciągły rozwój jest dla mnie bardzo istotny więc uczęszczam na wiele seminariów a na co dzień trenuję z psem pod okiem Joanny Korbal w klubie Dragons.

mini_IMG_9892-cropp.png
bottom of page